O Nas

sery owcze i kozie

Nasza Historia

Nasza historia zaczęła się w 2012 roku od zainteresowania tradycyjnym jedzeniem. Wtedy właśnie postanowiliśmy kupić pierwszą książkę o serowarstwie zagrodowym i spróbować uwarzyć pierwszy ser. Oczywiście nie zawsze każdy z nich był udany-jedne wychodziły lepiej, inne gorzej-ale wszystko opierało się na pasji i idei, by samemu stworzyć jak najlepsze jedzenie dla siebie. Pierwszymi smakoszami naszych produktów byli: rodzina i znajomi, dzięki których wsparciu chcieliśmy dalej iść w nieznane i odkrywać serowarstwo.

Nasza Misja

Zajmujemy się przerobem mleka koziego i owczego. Wiele osób pyta nas o to, czemu nie przerabiamy mleka krowiego. Po wielu rozmowach, szkoleniach i przemyśleniach stwierdziliśmy, że chcemy wyjść również naprzeciw oczekiwaniom osób, które posiadają różnego rodzaju nietolerancje pokarmowe, a nabiały: kozi i owczy posiadają te walory. Nieprzerwanie od początku naszego istnienia na rynku cały czas wychodzimy z założenia, że dobry surowiec i sposób produkcji ma ogromne znaczenie dla jakości produktów, dlatego mimo tego, iż własnego mleka nie mamy w dużych ilościach, to pozyskujemy je z małych gospodarstw, w których pracują również całe rodziny, a zwierzęta żyją w dobrych warunkach. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą i odwiedzenia naszej serowni, w której możecie nabyć Państwo sery, jogurty i inne wyroby z mleka.

Nabiał z mleka koziego i owczego - Sernica Dolnośląska
Nabiał z mleka koziego i owczego - Sernica Dolnośląska

Certyfikaty i dyplomy

Zdobywanie dyplomów i certyfikatów w trakcie naszej drogi rozwoju w świecie serowarstwa to dla nas wyjątkowe osiągnięcie, które potwierdza naszą pasję i zaangażowanie. Każdy z tych dokumentów świadczy o naszej nieustannej chęci doskonalenia się i podnoszenia jakości naszych produktów. Jesteśmy dumni, że możemy podzielić się z Wami naszymi sukcesami, które przekładają się na smak i jakość naszych serów

A. R-K.
A. R-K.
2024-05-14
Absolutnie najlepsi. Od rewelacyjnych produktów po cudowną obsługę. Zyskali Państwo klientów na lata ♥️
Krzysztof Biernacki
Krzysztof Biernacki
2024-04-25
Pyszne sery i świetna obsługa 👍
Dawid Dawid
Dawid Dawid
2024-04-20
Wspaniałe sery, wspaniałe miejsce, wspaniali ludzie. Wysoka jakość produktów, nigdy się nie zawiodłem, a smaki zaskoczyły nie raz moich zagranicznych gości :) warto pokazywać to miejsce i je odwiedzać. Pozdrawiam z drugiego końca Polski :)
Aneta
Aneta
2024-03-22
Super produkty zwłaszcza sery. Przemiły właściciel który zna się na swojej pracy! Gorąco polecam 😊
waax00
waax00
2024-03-07
Każdy miłośnik serów i nabiału klasy premium z mleka owczego i koziego, mieszkający lub będący przejazdem okolic Wrocławia musi odwiedzić Sernice Dolnośląską. OBOWIAZKOWO. Tworzone z pasją produkty najwyższej jakości. Urodzaj smaków: delikatne owcze, wyrazistsze kozie, wedzone i kremowe. A jogurt to istna petarda. Wasze desery, sałatki, przytsawki i dania główne dopiero nabiora smaku 😉 A dodatkowo ludzie tam są przemili, wszystko w rodzinnej atmosferze. Pozdrowienia od keto-świra 😀
Chil Chillout
Chil Chillout
2024-02-15
Najlepszy ser owczy jaki jadłam w życiu Doskonała jakość , idealny smak !
A Z
A Z
2024-02-03
Rewelacyjne sery owcze. Do delektowania się z winem.
Krystian Kwaśniewski
Krystian Kwaśniewski
2024-01-25
Świetny kontakt a same jogurty i sery to niebo w gębie. Ser haloumi pierwsza klasa, ser łąkowy również. Koniecznie należy spróbować!

Co czwartek dowozimy także nasz nabiał do domów i pracy na terenie Wrocławia (Dolnyśląsk). Abyśmy dostarczyli Państwu nasze sery wystarczy do środy do godz. 12:00 złożyć zamówienie pod numerem 516 174 160. Dowóz jest darmowy od 100 zł.

Zapraszamy do sklepu przy serowarni na Głównej 15 w czwartek w godzinach 12:00-19:00,

piątek w godzinach 12:00-19:00 oraz w sobotę 12:00-18:00.

Adres

Sernica Dolnośląska

Bielawa w gminie Długołęka

ul. Główna 15 55-093

Koło m. Wrocław, woj. Dolnośląskie

Telefon

516 174 160