Sery Kozie i Sery Owcze Białystok

Zamówienia lokalne na terenie Białegostoku i woj podlaskiego realizowane są wysyłkowo. Abyśmy dostarczyli Państwu nasze sery wystarczy do czwartku do godz. 12:00 złożyć zamówienie pod numerem 516 174 160.

Dostawa

Białystok i cały region woj. podlaskiego

Telefon

516 174 160

Email

sernicadol@gmail.com

Chleb Cebulowy z Serem

Mimo tego, że Polacy spożywają niezliczone ilości mięsa, to uzupełnieniem ich posiłków są potrawy mączne, a więc wszelkiego rodzaju makarony, chleby, kluski, jak i sery. Warto wspomnieć, że najwięcej makaronu (w Niemczech nazywanego Nudeln) spożywają mieszkańcy południowo-zachodniej części kraju. Jednak nie są im też obce różnego rodzaju kluski, np. Schinckennudeln, czyli kluski pieczone – niektóre są podawane z dodatkiem ziemniaków – czy Dmapfnudel, czyli kluski gotowane na parze.

Większe pole do popisu pozostawia jednak chleb, który bez żadnych wątpliwości jest podstawowym artykułem spożywczym w większości europejskich krajów. W Niemczech można spotkać się z około trzystoma różnymi gatunkami chleba (w tym trzeba wspomnieć, że dużą popularnością cieszy się chleb cebulowy z serem owczym lub kozim), a także ponad tysiącem gatunków pomniejszych form podobnych chlebowi, a więc mowa tu m.in. o paluszkach, rogalach, bułkach itp.

Formularz

Godziny otwarcia sklepu farmerskiego:

 

Piątek: 16:00-19:00

Sobota: 12:00-18:00