Sery Kozie i Sery Owcze Rzeszów

Zamówienia lokalne na terenie Rzeszowa i woj podkarpackiego realizowane są wysyłkowo. Abyśmy dostarczyli Państwu nasze sery wystarczy do czwartku do godz. 12:00 złożyć zamówienie pod numerem 516 174 160.

Dostawa

Rzeszów i cały region woj. podkarpackiego

Telefon

516 174 160

Email

sernicadol@gmail.com

Sery kozie w kuchni niemieckiej

Kuchnia niemiecka słynie przede wszystkim z wybornie przygotowanych mięs, z pysznych serów kozich oraz z wielu gatunków piwa, które często dodawane jest do potraw, nadając im oryginalnego smaku i aromatu (np. Biersuppe). Jeśli jednak mowa o deserach Niemcy nie są zbyt oryginalni. Podobnie jak w innych europejskich krajach, króluje tu szarlotka i sernik – koniecznie podawana na ciepło w towarzystwie bitej śmietany lub lodów (śmietankowych bądź waniliowych). Typowymi składnikami nadzienia niemieckiej szarlotki są: kwaśne jabłka, namoczone w rumie rodzynki oraz cynamon – połączenie tych trzech składników, daje ciastu wyśmienity smak, którego z pewnością nie zapomni nikt, kto go spróbuje. W ciekawy sposób przygotowywane jest tu samo ciasto, do którego przygotowania wystarczy mąka, jajko, olej, woda i szczypta soli – składniki wykorzystywane podczas przygotowywania ciasta do makaronu!

Obok szarlotki, której głównym składnikiem są jabłka, w niemieckich cukierniach króluje tort Szwarcwaldzki, w którym z kolei królują wiśnie – drugi ulubiony owoc Niemców (oczywiście po jabłkach).

Formularz

Godziny otwarcia sklepu farmerskiego:

 

Piątek: 16:00-19:00

Sobota: 12:00-18:00