Serowarnia Bielawa k. Wrocławia

Zamówienia lokalne z naszej serowarni realizowane są wysyłkowo. Abyśmy dostarczyli Państwu nasze sery wystarczy do czwartku do godz. 12:00 złożyć zamówienie pod numerem 516 174 160.

Dostawa

Bielawa, Oleśnica, Wrocław i cały region woj. dolnośląskiego

Telefon

516 174 160

Email

sernicadol@gmail.com

Receptura na domowy ser czyli lokalna serowarnia

Serowarnia, a nie jak wiele osób błędnie wpisuje w wyszukiwarkę „serownia”, to określenie miejsca w którym wytwarza się sery. Każdy może spróbować swoich sił w zaciszu swojego lokalu i w amatorski sposób zrobić swój własny ser. Na początek nie potrzeba profesjonalnych narzędzi. Wiele z nich można zastąpić przedmiotami, które już znajdują się w naszej domowej kuchni. Gdy jednak załapiemy przysłowiowego bakcyla, można się pokusić o zaopatrzenie się w bardziej profesjonalne naczynia i przyrządy. Jeśli nie znasz nazewnictwa przedmiotów potrzebnych do wytwarzania sera, po prostu wpisz w Google ich nazwę i przejdź do zakładki „obrazy” gdzie zobaczysz jak dany przedmiot wygląda, do czego służy i gdzie można go kupić. Każda receptura na wyrób sera zawiera profesjonalne nazewnictwo, które możesz w łatwy sposób skopiować do wyszukiwarki. Stawiając pierwsze kroki w swojej domowej serowarni powinieneś szczególną uwagę zwrócić na proporcje, gdyż tylko i dokładne zachowanie spowoduje należyty efekt.

Jeśli nie masz dostępu do receptur na wyrób sera, sprawdź youtube gdzie znajduje się wiele przepisów na produkcję domowego nabiału. Warto skorzystać z porad osób, które już od kilku lat parają się tym zajęciem, tak aby pominąć większość błędów, które możesz popełnić jako amator.

Jeśli jednak nie masz ambicji ani warunków na własny wyrób, zdaj się na naszą ofertę, w której znajdziesz wiele rodzajów serów kozich i owczych. Nasza serowarnia (nie sernica) zaopatrza od wielu lat odbiorców z całej Polski. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i do zapoznania się z nasza ofertą.

Formularz

Godziny otwarcia sklepu farmerskiego:

 

Piątek: 16:00-19:00

Sobota: 12:00-18:00